Muzeum Niepodległości zaprasza w czwartek 18 grudnia 2025 roku o godzinie 13.00 do głównej siedziby na uroczysty, międzypokoleniowy koncert integracyjny Pawła Orkisza „Między Tobą a mną”.
Tegoroczny program będzie realizowany w kontynuacji minionych ferii i nadal będzie oparty na twórczości Hansa Christiana Andersena (1805-1875), jednego z najbardziej znanych pisarzy skandynawskich, który tworzył w latach rozkwitu romantyzmu duńskiego.
Wystawa „Reprezentacja 2. Z kolekcji Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu i depozyty” to kontynuacja jubileuszowego projektu, zorganizowanego we wrześniu 2025 roku z okazji 20-lecia istnienia instytucji.
Dr Janusz Gmitruk Dyrektor Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie uprzejmie zaprasza na: konferencję naukową i uroczystości związane z 140. rocznicą urodzin Adama Chętnika, wernisaż wystawy „Kurpiowski rok obrzędowy w malarstwie”, wystawę wycinanek kurpiowskich i wigilię kurpiowską.
Program koncertu oparty jest na kilku utworach wokalno-instrumentalnych, z których każdy poświęcony został innej postaci znanej z powieści i dramatów Gombrowicza.