Zaproszenia

  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Prawie 4,8 mln zł z budżetu Mazowsza dla powiatów otwockiego, legionowskiego i wołomińskiego

    Remont dróg lokalnych, zakup wozów strażackich, renowacja przydrożnych kapliczek, warsztaty dla seniorów, badania i akcje profilaktyczne czy wsparcie dla schronisk – to część zadań, które będą zrealizowane w powiatach otwockim, legionowskim i wołomińskim dzięki wsparciu władz Mazowsza. W czwartek z beneficjentami spotkają się Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, oraz radni województwa mazowieckiego Aleksandra Śmietanka i Igor Sulich.
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Bezpieczniej nad wodą

    W ubiegłym roku na terenie województwa mazowieckiego utonęło 30 osób. Z tego powodu każdego roku samorząd województwa wspólnie z policją oznacza niebezpieczne miejsca i tworzy listę czarnych punktów wodnych. W regionie radomskim jest ich 7.
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Świadomy senior – zdrowie bez uzależnień

    „Świadomy senior – zdrowie bez uzależnień” to konferencja poświęcona wpływowi alkoholu na zdrowie i życie seniorów. Jej celem jest zapewnienie osobom starszym i ich otoczeniu dostępu do rzetelnej wiedzy. W programie przewidziano m.in. wykłady lekarzy, prelekcje farmaceutów oraz warsztaty. Inicjatywa jest realizowana przez samorząd Mazowsza i Radę Seniorów Województwa Mazowieckiego. W wydarzeniu weźmie udział członkini zarządu województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Ponad 3,6 mln zł z budżetu Mazowsza dla powiatów wyszkowskiego i ostrowskiego

    Przebudowa dróg gminnych i powiatowych, utworzenie oświetlenia ulicznego czy realizacja projektów senioralnych i prozdrowotnych – to część zadań, które będą zrealizowane w powiatach wyszkowskim i ostrowskim dzięki wsparciu władz Mazowsza. Do beneficjentów trafi łącznie ponad 3,6 mln zł. W środę w podpisaniu umów wezmą udział Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego i radny województwa Rafał Kowalczyk.
  • mazopiknik_na_pilica_1080x1080.jpg

    Już w sobotę MAZOpiknik w Nowym Mieście nad Pilicą!

    13 czerwca samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do Nowego Miasta nad Pilicą na piknik rodzinny pełen atrakcji. W programie m.in. wielkie plenerowe gotowanie, degustacja potraw regionalnych, pokazy iluzjonisty, a także warsztaty tańca z Rafałem Maserakiem. Gwiazdą wieczoru będzie Blanka.
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Ponad 1,9 mln zł z UE na rozbudowę PSZOK-u w gminie Łyse

    Gmina Łyse inwestuje w gospodarkę o obiegu zamkniętym. Dzięki unijnemu wsparciu rozbuduje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i kupi nowoczesne wyposażenie. Inwestycja ma potrwać do końca 2027 r. Pieniądze pochodzą z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027.
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Samorząd wspiera budowę i modernizację oczyszczalni ścieków

    Ponad 32 mln zł trafią do gmin i miast z całego Mazowsza na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Dzięki temu poprawi się jakość życia mieszkańców. Pieniądze na realizację tego zadania pochodzą z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 oraz budżetu państwa. Jutro symboliczne czeki wręczą marszałek Adam Struzik i Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
  • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

    Otwarcie dróg w gminie Dębe Wielkie

    Dobra wiadomość dla mieszkańców! Zakończyły się prace remontowe i budowlane na drogach w gminie Dębe Wielkie. W inwestycji pomógł samorząd województwa mazowieckiego, który przekazał gminie 4 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W otwarciu dróg weźmie udział Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
Powrót na początek strony