Zaproszenia

 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Inwestycje drogowe i modernizacja boiska wielofunkcyjnego w powiecie żuromińskim - podpisanie umów

  Remonty dróg powiatowych Poniatowo-Borowo i Poniatowo-Bieżuń otrzymały wsparcie z budżetu województwa w łącznej kwocie blisko 6 mln zł. Kolejne 300 tys. zł władze województwa przeznaczą na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie. W poniedziałek umowy wsparcia podpiszą marszałek Adam Struzik, radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski i starosta żuromiński Jan Rzymowski.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Kolejnych 55 inwestycji ze wsparciem samorządu województwa

  Władze Mazowsza pomagają lokalnym samorządom w realizacji kolejnych inwestycji. Tym razem pieniądze z budżetu województwa pomogą w zrealizowaniu m.in. przedsięwzięć drogowych, sołeckich i sportowych w powiatach przasnyskim, ciechanowskim, mławskim i żuromińskim. Suma wsparcia przekracza 6,5 mln zł. W poniedziałek umowy z beneficjantami mazowieckich programów wsparcia podpisze marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. W spotkaniu weźmie również udział radny województwa mazowieckiego – Konrad Wojnarowski.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Park Nauki Torus z nową drogą dojazdową, 300 tys. zł od samorządu Mazowsza na budowę bieżni

  Droga dojazdowa do Parku Nauki Torus już gotowa. Na jej realizację miasto Ciechanów otrzymało wsparcie samorządu województwa w wysokości 4 mln zł. W uroczystym otwarciu inwestycji wezmą udział: członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński i radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski. W trakcie spotkania podpisana zostanie także umowa na dofinansowanie budowy bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Ciechanowie. Środki pochodzą z budżetu województwa w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza programu wsparcia – Mazowsze dla Sportu.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Samorząd Mazowsza dofinansuje 26 inwestycji sportowych w subregionie radomskim – podpisanie umów

  Modernizacja boisk sportowych, sali i hal gimnastycznych czy zakup sztucznego, mobilnego lodowiska, to działania, które otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. W sumie 5,8 mln zł wsparcia pomoże w realizacji 26 projektów. Umowy z beneficjentami podpisze w piątek wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni województwa mazowieckiego.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  16 inwestycji z Warszawy ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego

  Rozbudowa domu kultury „Zacisze”, modernizacja przedszkola specjalnego, modernizacja i doposażenie Szpitala Czerniakowskiego czy budowa biblioteki na Choszczówce, to tylko część projektów, które otrzymają wsparcie w ramach autorskiego programu samorządu województwa mazowieckiego „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W Warszawie dofinansowanie w wysokości blisko 43 mln zł otrzyma 16 inwestycji.
 • 4 uśmiechające się osoby z umową w ręce stoją na tle ścianki z logo Mazowsza

  OSP Justynów będzie mieć nowy pojazd strażacki

  Druhowie z OSP Justynów w powiecie sokołowskim będą mogli jeździć do akcji nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym. Na jego zakup samorząd Mazowsza przeznaczył 100 tys. zł. Umowę z beneficjentami podpiszą jutro Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, członkinie zarządu województwa mazowieckiego.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Szpital wojewódzki w Siedlcach stawia na termomodernizację. Pomogą fundusze europejskie

  Siedem budynków należących do siedleckiego szpitala czeka remont. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej. Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020.
 • Logo Dwudziestolecia Mazowsza

  Samorządy dzielą się kosztami budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

  Projekt budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, którego jednym z partnerów jest samorząd Mazowsza, otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Kolej+. Wsparcie wyniesie 85 proc. kosztów inwestycji. Samorząd województwa mazowieckiego wyłoży na ten cel 24,5 mln zł. Drugie tyle pokryje pozostałe 17 samorządów. Podział ten określi aneks. W poniedziałek podpisze go 18 partnerów w tym marszałek Adam Struzik.
Powrót na początek strony