Dzieje się na Mazowszu

 • Plakat promujący wydarzenie pn. W zamkowej kuchni.

  Festiwal „W zamkowej kuchni na szlaku Książąt Mazowieckich”

  Wszystkich koneserów dobrej kuchni zapraszamy 9 lipca do Zamku w Liwie, gdzie liwska warownia odsłoni swoje kolejne kulinarne oblicze.
 • plakat promujący imprezę

  V Rodzinny Piknik z Zespołem "Mazowsze"

  Odkrywamy „Mazowsze” inne niż na co dzień. „Mazowsze” grające dzieła wielkich kompozytorów, śpiewające piosenki z bajek i filmów, tańczące w rytmie tanga, „Mazowsze” kameralne i na wielkiej scenie. Otwieramy przed Państwem drzwi Centrum Folkloru Polskiego, gdzie można dotknąć polskiej kultury w jej regionalnych odmianach. Zapraszamy na warsztaty z twórcami ludowymi i edukatorami CFP, do Strefy dziecka, na potańcówkę przy Karczmie i wyśmienite potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Spotykamy się również z naszymi wspaniałymi gośćmi: kapelami ludowymi, orkiestrą wojskową, artystami cyrku i aktorami teatrów dziecięcych.
 • plakat reklamujący imprezę

  "Słowacki w Libanie"

  Rozpoczęta w stanie kryzysu egzystencjalnego podróż Juliusza Słowackiego na Bliski Wschód – z finałem w klasztorze św. Antoniego w Ghazir – stanowi mało znany fakt w biografii poety. Jednak to właśnie ta wyprawa odmieniła go jako człowieka i artystę. Wystawa opowiada historię wewnętrznej podróży i przemiany duchowej Juliusza Słowackiego, w tle której powstał poemat „Anhelli”.
 • plakat promujący imprezę

  Bestiariusz romantyczny. Piknik literacki dla dzieci.

  W Roku Romantyzmu, w dwusetną rocznicę wydania w Wilnie tomu "Poezji" Adama Mickiewicza, zawierającego "Ballady i romanse", zapraszamy dzieci i rodziców w podroż po bestiariuszu romantycznym podczas tegorocznej edycji Pikniku literackiego dla dzieci.
 • plakat reklamujący spotkanie

  Monika Oworuszko "Walenty i spółka"

  To edukacyjna seria kryminalno-dietetyczna dla dzieci. Śledząc losy bohaterów: Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza, Balbiny i Błażeja Białko młodzi czytelnicy poznają zasady zdrowego odżywiania.
 • plakat reklamujący imprezę

  "Ginące zawody"

  W tym roku tematem przewodnim będą kurpiowskie wypieki.
Powrót na początek strony