Dzieje się na Mazowszu

 • Plakat festiwalu, na czarnym tle widoczny krótki opis programu wydarzenia oraz grafika przedstawiająca fragment wieży zamkowej i talerz z jedzeniem

  W zamkowej kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich

  Co łączy kuchnię polską i ukraińską? Skąd wziął się barszcz ukraiński? Tego m.in. dowiemy się podczas festiwalu na Zamku w Liwie.
 • plakat wydarzenia pn. etnodizajn_po_kurpiowsku

  Kurpiowskie kwiaty. Malwy

  Uczestnicy twórczych zajęć uwiją ozdobne kwiaty z kolorowej bibuły, nawiązujące swoją formą do tradycyjnych dekoracji zdobiących chatę kurpiowską. Tym razem w roli głównej malwa – kwiat, który był dawniej nieodłącznym elementem polskiej wsi.
 • plakat promujący imprezę

  V Rodzinny Piknik z Zespołem "Mazowsze"

  Odkrywamy „Mazowsze” inne niż na co dzień. „Mazowsze” grające dzieła wielkich kompozytorów, śpiewające piosenki z bajek i filmów, tańczące w rytmie tanga, „Mazowsze” kameralne i na wielkiej scenie. Otwieramy przed Państwem drzwi Centrum Folkloru Polskiego, gdzie można dotknąć polskiej kultury w jej regionalnych odmianach. Zapraszamy na warsztaty z twórcami ludowymi i edukatorami CFP, do Strefy dziecka, na potańcówkę przy Karczmie i wyśmienite potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Spotykamy się również z naszymi wspaniałymi gośćmi: kapelami ludowymi, orkiestrą wojskową, artystami cyrku i aktorami teatrów dziecięcych.
 • plakat reklamujący imprezę

  "Słowacki w Libanie"

  Rozpoczęta w stanie kryzysu egzystencjalnego podróż Juliusza Słowackiego na Bliski Wschód – z finałem w klasztorze św. Antoniego w Ghazir – stanowi mało znany fakt w biografii poety. Jednak to właśnie ta wyprawa odmieniła go jako człowieka i artystę. Wystawa opowiada historię wewnętrznej podróży i przemiany duchowej Juliusza Słowackiego, w tle której powstał poemat „Anhelli”.
 • plakat promujący imprezę

  Bestiariusz romantyczny. Piknik literacki dla dzieci.

  W Roku Romantyzmu, w dwusetną rocznicę wydania w Wilnie tomu "Poezji" Adama Mickiewicza, zawierającego "Ballady i romanse", zapraszamy dzieci i rodziców w podroż po bestiariuszu romantycznym podczas tegorocznej edycji Pikniku literackiego dla dzieci.
Powrót na początek strony