Informacje prasowe

 • Radni województwa wspierają mieszkańców w sprawie CPK

  Członkowie specjalnej komisji sejmikowej ds. CPK wspierają mieszkańców gmin, na terenie których ma zostać wybudowane lotnisko. Jak podkreślają, budowa nie może odbywać się kosztem mieszkańców i dewastacji środowiska naturalnego. Dziś przed siedzibą spółki CPK odbywa się protest, w którego ramach przedstawiciele strony społecznej wyrażają swój sprzeciw wobec budowy portu lotniczego.
 • Grupa elegancko ubranych osób pozuje do wspólnego zdjęcia.

  Samorządy dzielą się kosztami budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

  Projekt budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, którego jednym z partnerów jest samorząd Mazowsza, otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Kolej+. Wsparcie wyniesie 85 proc. kosztów inwestycji. Samorząd województwa mazowieckiego wyłoży na ten cel 24,5 mln zł. Drugie tyle pokryje pozostałe 17 samorządów. Podział ten określi aneks. Dziś podpisało go 18 partnerów w tym marszałek Adam Struzik.
 • Grupa osób pozuje z czerwonym czekiem na tle rollupów.

  Szpital Wojewódzki w Siedlcach stawia na termomodernizację. Pomogą fundusze europejskie

  Siedem budynków należących do siedleckiego szpitala czeka remont. Cel – poprawa efektywności energetycznej. Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego do szpitala trafi prawie 4 mln zł. Dziś umowę o dofinansowanie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz władze Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.
 • 290264460_1048922249351751_291428232935299023_n.jpg

  Czarne punkty wodne w subregionie siedleckim

  Samorząd Mazowsza wraz z mazowiecką policją prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych kąpielisk tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku na listę niestrzeżonych akwenów trafiło kolejnych pięć. Tym samym na mapie regionu jest w tej chwili aż 125 takich miejsc, a 17 z nich zlokalizowanych jest w subregionie siedleckim.
 • FB.png

  Mazowsze uruchamia stypendia dla przyszłych medyków

  Studenci kierunku lekarskiego oraz pielęgniarstwa, położnictwa i ratownictwa medycznego mogą ubiegać się o wsparcie w ramach programu stypendialnego samorządu Mazowsza. Przez 9 miesięcy najlepsi z nich będą otrzymywać stypendium w wysokości do 2 tys. zł miesięcznie. Nabór wniosków trwa do 20 września br.
 • DSC_6290.JPG

  „Słoneczny” x 2 w trasie!

  Oba pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” już w trasie nad morze. Pierwszy wyjechał tuż przed godz. 6:00 a drugi kilka minut po godz. 9:00. Na pokład „Słonecznego – BIS” wsiedli wraz z podróżnymi prezesi KM, którzy na dworcu Warszawa Wschodnia osobiście przywitali podróżnych. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.
 • smog grodzisk 2.png

  Mazowsze walczy o czyste powietrze

  Jak na życie mieszkańców Mazowsza wpłynie zaostrzenie uchwały antysmogowej? Co muszą zrobić samorządy, by zapewnić mieszkańcom czyste powietrze? I wreszcie, skąd pozyskać środki na konieczne zmiany? Odpowiedzi na te pytania można poznać podczas spotkań samorządowców organizowanych przez urząd marszałkowski. Jedno z nich odbyło się dziś w Grodzisku Mazowieckim.
 • 289350670_561997102084873_5988553781263875483_n.jpg

  Czarne punkty wodne w subregionie radomskim

  Samorząd Mazowsza wraz z mazowiecką policją prowadzą akcję oznaczania niebezpiecznych kąpielisk tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku na listę niestrzeżonych akwenów trafiło kolejnych pięć. Tym samym na mapie regionu jest w tej chwili aż 125 takich miejsc, a 17 z nich zlokalizowanych jest w subregionie radomskim.
Powrót na początek strony