Zaproszenia

 • OSP Justynów będzie mieć nowy pojazd strażacki

  Druhowie z OSP Justynów w powiecie sokołowskim będą mogli jeździć do akcji nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym. Na jego zakup samorząd Mazowsza przeznaczył 100 tys. zł. Umowę z beneficjentami podpiszą jutro Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc, członkinie zarządu województwa mazowieckiego.
 • Szpital wojewódzki w Siedlcach stawia na termomodernizację. Pomogą fundusze europejskie

  Siedem budynków należących do siedleckiego szpitala czeka remont. Jego celem jest poprawa efektywności energetycznej. Inwestycja zostanie przeprowadzona dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020.
 • Samorządy dzielą się kosztami budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz

  Projekt budowy linii kolejowej Zegrze-Przasnysz, którego jednym z partnerów jest samorząd Mazowsza, otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Kolej+. Wsparcie wyniesie 85 proc. kosztów inwestycji. Samorząd województwa mazowieckiego wyłoży na ten cel 24,5 mln zł. Drugie tyle pokryje pozostałe 17 samorządów. Podział ten określi aneks. W poniedziałek podpisze go 18 partnerów w tym marszałek Adam Struzik.
 • Konferencja prasowa – czarne punkty wodne w subregionie siedleckim

  W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej wiadomości na temat wypadków nad wodą. Niestety liczba utonięć rośnie. O tym, jak dbać o bezpieczeństwo nad wodą i jak ważne jest oznaczanie niebezpiecznych kąpielisk czarnymi punktami wodnymi alarmują władze Mazowsza i mazowiecka policja.
 • Mazowsze walczy o czyste powietrze (Grodzisk Mazowiecki)

  Jak na życie mieszkańców Mazowsza wpłynie zaostrzenie uchwały antysmogowej? Co muszą zrobić samorządy, by zapewnić mieszkańcom czyste powietrze? I wreszcie, skąd pozyskać środki na konieczne zmiany? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spotkań samorządowców organizowanych przez urząd marszałkowski.
 • Umowa w sprawie „Paszkowianki”

  „Paszkowianka” to od lat wyczekiwana trasa przez Nadarzyn, Pruszków, Brwinów i Błonie, która ma usprawnić ruch w regionie. Samorząd Mazowsza dofinansował opracowanie dokumentacji II etapu inwestycji kwotą blisko 2 mln zł. Umowę dotyczącą określenia zasad współpracy i wzajemnych zobowiązań przy realizacji dokumentacji projektowej podpiszą jutro marszałek Adam Struzik oraz władze powiatu pruszkowskiego, gmin: Brwinów, Michałowice, Nadarzyn i miasta Pruszków.
 • Mazowsze walczy o czyste powietrze

  Jak na życie mieszkańców Mazowsza wpłynie zaostrzenie uchwały antysmogowej? Co muszą zrobić samorządy, by zapewnić mieszkańcom czyste powietrze? I wreszcie, skąd pozyskać środki na konieczne zmiany? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spotkań samorządowców organizowanych przez urząd marszałkowski. Przed spotkaniami przewidujemy ok 15 min. czasu dla prasy. Będzie to okazja do zadania pytań dotyczących regulacji prawnych dot. ochrony powietrza na Mazowszu (m.in. likwidacja tzw. kopciuchów) oraz wsparcia, na jakie mogą liczyć ze strony województwa lokalne samorządy i mieszkańcy.
 • Mazowsze walczy o czyste powietrze (Ostrołęka)

  Jak na życie mieszkańców Mazowsza wpłynie zaostrzenie uchwały antysmogowej? Co muszą zrobić samorządy, by zapewnić mieszkańcom czyste powietrze? I wreszcie, skąd pozyskać środki na konieczne zmiany? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać podczas spotkania samorządowców organizowanego przez urząd marszałkowski.
Powrót na początek strony