Aktualności - współpraca zagraniczna

 • Konsultacje gospodarcze z kierownictwem Obwodu Rowieńskiego Ukrainy

  Konsultacje gospodarcze z Obwodem Rowieńskim Ukrainy

  Wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk gościł przedstawicieli kierownictwa Obwodu Rowieńskiego Ukrainy.
 • uczestnicy spotkania, wśród których jest Janina Ewa Orzełowska pozują do zdjęcia grupowego

  Samorządowy Okrągły Stół we Wrocławiu

  Polityka migracyjna wobec uchodźców z Ukrainy, bariery językowe, integracja społeczna czy kwestie regulacji rynku pracy – te i inne tematy zostały poruszone na posiedzeniu Samorządowego Okrągłego Stołu.
 • Uczestnicy wizyty studyjnej wraz z marszałkiem pozują do zdjęcia, stojąc na ścieżce leśnej.

  Komisja Enve z wizytą studyjną w Puszczy Kampinoskiej

  Komisja Enve spotkała się z marszałkiem Adamem Struzikiem podczas wizyty studyjnej pod hasłem „Rezerwat biosfery UNESCO Puszcza Kampinoska”.
 • pięć kobiet i czterech mężczyn stoją obok siebie, po spotkaniu pozują do wspólnego zdjęcia

  Marszałek z wizytą na Litwie

  Spotkanie z Merem Rejonu Solecznickiego Zdzisławem Palewiczem rozpoczęło dwudniową wizytę marszałka Adama Struzika na Litwie.
 • Trzech mężczyzn i kobieta stoją obok siebie, pozują do wspólnego zdjęcia

  Rozmowy z unijną komisarz Elisą Ferreirą

  Pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy była głównym tematem spotkania marszałka Adama Struzika i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z Elisą Ferreirą – komisarzem ds. spójności i reform UE oraz Younousem Omarjee – przewodniczącym Komisji Rozwoju Regionalnego Parlamentu Europejskiego.
 • Marszałek Adam Struzik, komisarz Nicolas Schmit i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stoją obok siebie i pozują do zdjęcia.

  O pomocy dla uchodźców z Ukrainy

  Marszałek Adam Struzik i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotkali się z Nicolasem Schmitem – komisarzem ds. miejsc pracy i spraw socjalnych.
 • Drużyny rywalizujące w turnieju Gool Cup

  Kotuń solidarny z Ukrainą

  W gminie Kotuń (pow. siedlecki) odbyły się dwa turnieje piłkarskie w ramach solidarności z Ukrainą. Dochód z cegiełek i kawiarenki w całości przekazano na rzecz pomocy naszym sąsiadom.
 • Dwie karetki oklejone naklejkami z napisem Mazowsze dla Ukrainy

  Ciepłe posiłki i karetki dla uchodźców

  Władze regionu przeznaczyły 2 mln zł na ciepłe posiłki dla uchodźców. Przekazały też kolejne dwie karetki, które jeszcze dziś wyruszą do Ukrainy.
Powrót na początek strony