Aktualności - rozwój regionalny

 • Dwie członkinie zarządu województwa mazowieckiego wspólnie z trzema przedszkolakami przecinają wstęge na otwarciu przedszkola w Łochowie po modernizacji

  Przedszkole w Łochowie w nowej odsłonie. Pomogły środki z UE

  Dzięki funduszom europejskim możliwa była kompleksowa termomodernizacja Samorządowego Przedszkola nr 1 w Łochowie. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego inwestycja otrzymała dofinansowanie w kwocie 328 tys. zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
 • na scenie, obok siebie stoją uczestnicy debaty o polskich miastach i regionach

  Debata o przyszłości samorządów

  Co w ciągu najbliższych miesięcy czeka miasta i regiony? Jakie są wyzwania? Z odpowiedzią na te pytania zmierzyli się samorządowcy, w tym, m.in. marszałek Adam Struzik podczas finałowej gali plebiscytu Gazety Wyborczej „Supermiasta i Superregiony”.
 • Przekazanie czeku dla gminy Żabia Wola. Zdjęcie zbiorowe.

  Żabia Wola stawia na efektywność energetyczną. Pomogą fundusze europejskie.

  Duże zmiany czekają Gminny Ośrodek Zdrowia oraz Urząd Gminy w Żabiej Woli. Pomogą środki z UE. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzymał wsparcie w wysokości 2,6 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020.
 • Droga. Zdjęcie podglądowe.

  115 lokalnych inwestycji ze wsparciem samorządu Mazowsza

  Remonty dróg, rewitalizacja dworca kolejowego, budowa strażnic OSP czy modernizacja oczyszczalni ścieków, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.
 • Beneficjenci z symbolicznymi czekami

  Mazowsze wspiera warszawskie dzielnice

  Niemal 2 mln zł przeznaczył samorząd Mazowsza na realizację 13 projektów środowiskowych i sportowych w stolicy.
 • Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego przekazuje czeki gminie Wodynie.

  72 inwestycje w powiatach siedleckim i łosickim ze wsparciem Mazowsza

  Ochrona powietrza i klimatu oraz wsparcie dla sołectw i działkowców – to działania w powiatach siedleckim i łosickim, które otrzymały wsparcie samorządu województwa. Na ich realizację władze regionu przeznaczą ponad 1,4 mln zł.
 • Przekazanie czeku na inwestycje w gminie Stara Błotnica.

  Kolejnych 39 inwestycji w subregionie radomskim i powiecie grójeckim ze wsparciem Mazowsza

  Ochrona klimatu i wsparcie dla działkowców – to działania w subregionie radomskim i powiecie grójeckim, które otrzymały wsparcie samorządu województwa. Na ich realizację władze regionu przeznaczą ponad 1,8 mln zł.
 • Głosuj w Budżecie Obywatelskim Mazowsza!

  Do 30 czerwca można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza (BOM). To mieszkańcy regionu zdecydują, które projekty zostaną zrealizowane. W puli jest 25 mln zł.
Powrót na początek strony