Mazowsze serce Polski nr 12

Pożegnaliśmy śp. Mariana Krupińskiego

Marian Krupiński.jpg

Wieloletni radny województwa mazowieckiego Marian Krupiński zmarł 27 listopada w wieku 74 lat. Jego współpracownicy i samorządowcy zapamiętają Go jako otwartego, wszechstronnego, pomocnego, życzliwego, uczynnego i całym sercem zaangażowanego w sprawy regionu.

– To olbrzymia strata dla Mazowsza. Odszedł nasz przyjaciel Marian Krupiński – ludowiec, wieloletni radny województwa, ale przede wszystkim dobry i mądry samorządowiec oraz prawdziwy społecznik. Człowiek oddany Kurpiowszczyźnie i jej mieszkańcom. Życzliwy i otwarty na ludzi. Zasłużony i odznaczony wieloma medalami. Marianie, dziękujemy za Twoją pracę dla Mazowsza. Będzie nam Ciebie bardzo brakować – napisał marszałek Adam Struzik na swoim profilu FB.

Marian Krupiński – od kilkudziesięciu lat był aktywny w życiu publicznym. Współpracował z organizacjami, stowarzyszeniami, samorządami. Wieloletni radny województwa mazowieckiego (mandat pełnił cztery kadencje) i dyrektor ostrołęckiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy (2007–2019), przez ostatnie lata związany z Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych.

Znany i zasłużony ludowiec – był długoletnim członkiem ZSL (od 1975 r.), szefem powiatowych struktur PSL oraz wiceprezesem zarządu PSL na Mazowszu.

Mocno związany z Ostrołęką, z Kurpiami, czynnie zaangażowany w propagowanie Kurpiowszczyzny. W sierpniu br. Związek Kurpiów przyznał Marianowi Krupińskiemu Kurpika w kategorii „działalność publiczna”.

„Otwarty, wszechstronny i zaangażowany w życie kulturalne Kurpiów. Czas przeszły zasmuca, tak jak zasmuciła nas wiadomość o odejściu Mariana Krupińskiego” – piszą znajomi i przyjaciele ze Związku Kurpiów.

W ciepłych słowach żegnają też Mariana Krupińskiego dyrekcja i pracownicy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

„Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariana Krupińskiego, członka Rady Muzeum przy Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Zasiadał w niej od pierwszej kadencji jako przedstawiciel Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego życzliwość i zrozumienie dla spraw kultury, twórczości ludowej, ochrony dziedzictwa Kurpiów były powszechnie znane i doceniane. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty, przyjazny”.


UWAGA
Informacje opublikowane przed 1 stycznia 2021 r. dostępne są na stronie archiwum.mazovia.pl

Powrót na początek strony