W gminie Ojrzeń oddano do użytku dwie ważne inwestycje, na które czekali mieszkańcy. Dzięki środkom z budżetu Mazowsza została wyremontowana sala gimnastyczna w Młocku oraz wybudowana świetlica wiejska w Gostominie. Na oba projekty samorząd Mazowsza przekazał łącznie 550 tys. zł. W piątek gminę Ojrzeń odwiedzi marszałek Adam Struzik.
Już 7 maja poznamy Złotą 10, czyli najzdolniejszych adeptów Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej Radia Radom. Jest to autorski program rozgłośni, który uczy młodzież podstaw dziennikarstwa i krytycznego myślenia. W tej edycji młodzież uczyła się m.in. tego, jak rozpoznawać fake newsy, czyli nieprawdziwe informacje. Podczas finału najaktywniejsi uczestnicy warsztatów otrzymają certyfikaty, a dla młodzieży zagra Michał Retelewski, uczestnik programu „The Voice of Poland”.
Kolejne wsparcie dla regionu radomskiego i powiatu grójeckiego! Tym razem samorząd województwa pomoże w zakupie autobusów dowożących dzieci do szkół oraz w realizacji projektów młodzieżowych radnych. W sumie to ponad 3 mln zł z programów „Mazowsze dla młodzieży” i „Autobusy dla mazowieckich szkół”.
Symboliczne czeki odbiorą też partnerzy programów „Mazowiecka szkoła przyszłości” i „Zawodowe Mazowsze Przyszłości – innowacyjne kształcenie zawodowe”.
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu oddaje do użytku jeden z najnowocześniejszych traktów porodowych w Polsce. Na pacjentki czekają komfortowe, przyjazne sale przystosowane do porodów rodzinnych. To część największej modernizacji oddziału położniczo‑ginekologicznego od 25 lat. Inwestycję sfinansował samorząd województwa mazowieckiego.
W oficjalnym otwarciu traktu porodowego wezmą udział m.in. wicemarszałek Rafał Rajkowski, a także radni województwa mazowieckiego Magdalena Nowacka i Leszek Przybytniak.
Dobiega końca remont siedziby Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Białobrzegach. W ramach inwestycji prowadzona jest termomodernizacja kompleksu techniczno-garażowego. W efekcie budynki będą ocieplone, zyskają nowe elewacje, wymienione zostaną okna, drzwi i pokrycia dachowe. Dodatkowo zamontowane będzie nowoczesne ogrzewanie z wykorzystaniem pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Powiat białobrzeski otrzymał na ten cel ponad 1,7 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza. W środę w prezentacji efektów prac wezmą udział wicemarszałek Rafał Rajkowski i Magdalena Nowacka, radna województwa mazowieckiego.
Do beneficjentów z powiatu wołomińskiego trafi ponad 1,2 mln zł z programów wsparcia samorządu Mazowsza. Sejmik województwa pomoże m.in. w zakupie autobusu szkolnego, budowie oświetlenia ulicznego, modernizacji Powiatowego Centrum Kultury Fabryczka w Wołominie czy wzmocnieniu działalności młodzieżowych rad i powołaniu nowych.
Symboliczne czeki odbiorą też partnerzy z powiatu wołomińskiego uczestniczący w programach „Mazowiecka szkoła przyszłości” i „Zawodowe Mazowsze Przyszłości – innowacyjne kształcenie zawodowe”.
Z kolei w DPS w Zielonce zostaną wyremontowane łazienki oraz wymienione instalacje grzewcze i sanitarne. Na tę inwestycję samorząd Mazowsza przekazał prawie 1,2 mln zł środków pochodzących z PFRON.
W Nowym Mieście nad Pilicą powstało Centrum Integracji Społecznej (CIS). Wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej i społecznej mogą tam otrzymać osoby zagrożone wykluczeniem społecznym. Na prowadzenie placówki gmina otrzymała blisko 2,3 mln zł z budżetu województwa mazowieckiego.
Z kolei do strażaków z OSP Jankowice trafią 2 komplety ubrań specjalnych i 2 komplety umundurowania wyjściowego. Pieniądze na ten cel pochodzą z programu „Mazowsze dla straży pożarnych”. W wydarzeniach weźmie udział marszałek Adam Struzik.
Budowa nowej hali gimnastycznej, zakup autobusów dowożących dzieci do szkół, remonty wiejskich świetlic, doświetlenie dróg i przejść dla pieszych czy warsztaty dla młodzieżowych radnych – te inwestycje będą zrealizowane w powiatach ostrołęckim i makowskim dzięki pieniądzom z programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Łącznie to blisko 5 mln zł.
Symboliczne czeki odbiorą też szkoły z regionu ostrołęckiego uczestniczące w programach „Mazowiecka szkoła przyszłości” i „Zawodowe Mazowsze Przyszłości – innowacyjne kształcenie zawodowe”.