Zakończyły się ważne dla mieszkańców inwestycje w gminie Orońsko. Wśród nich znalazły się m.in. budowa nowej trybuny w Łaziskach czy przebudowa stawu w Dobrucie. Z kolei w Orońsku wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej, a obecnie trwa budowa przedszkola i żłobka. Przedsięwzięcia wsparł samorząd województwa mazowieckiego. W czwartek gminę odwiedzi wicemarszałek Rafał Rajkowski.
Zakończyły się prace w Centrum ATTIS przy ul. Górczewskiej 89 w Warszawie. Na pierwszym piętrze budynku przychodni powstała nowoczesna przestrzeń o powierzchni blisko 800 m², która będzie wykorzystywana na potrzeby Zakładu Rehabilitacji i Fizykoterapii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego. Na modernizację i adaptację obiektu samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 7,3 mln zł. Jutro w otwarciu Zakładu Rehabilitacji i Fizykoterapii wezmą udział marszałek Adam Struzik i Anna Brzezińska, członkini zarządu województwa mazowieckiego, a także radni województwa mazowieckiego – Krzysztof Strzałkowski, Anna Majchrzak i Sylwia Lacek.
Zakończyła się modernizacja boiska przy ul. Batorego w Wyśmierzycach. W inwestycji pomogły władze regionu, które przekazały na ten cel 300 tys. zł z programu „Mazowsze dla sportu”. W środę w otwarciu boiska wezmą udział wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni województwa mazowieckiego Magdalena Nowacka i Leszek Przybytniak.
Dzienny Dom Pobytu „Radosna Przystań” w Radomiu będzie nadal działał z dofinansowaniem z budżetu województwa. Powstanie również nowe miejsce w tej części regionu – DDP przy Domu Seniora w Kijance (powiat lipski). Kolejne osoby z chorobą Alzheimera mogą liczyć na profesjonalne zajęcia, terapie i poprawę swojej kondycji. To również wsparcie dla ich najbliższych, którzy mogą np. wrócić do pracy.
Zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 683 na 1,7-kilometrowym odcinku przebiegającym przez Sobików i Czaplinek w gminie Góra Kalwaria. Najważniejszym elementem zadania była budowa dwóch nowych rond, które znacznie upłynniły ruch i poprawiły bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, w tym na strategicznym połączeniu z drogą krajową nr 50. W otwarciu drogi weźmie udział marszałek Adam Struzik.
Samorząd Mazowsza pomógł w przebudowie dróg w powiecie sokołowskim. Prace były prowadzone w sumie na 15 odcinkach. Władze regionu przekazały na ten cel prawie 4 mln zł z programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. W sobotę odbędzie się otwarcie jednego z przebudowanych odcinków – drogi powiatowej nr 3909W między Seroczynem a Łazowem. Weźmie w nim udział Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego.
„Świadomy senior – zdrowie bez uzależnień” to konferencja poświęcona wpływowi alkoholu na zdrowie i życie seniorów. Jej celem jest zapewnienie osobom starszym i ich otoczeniu dostępu do rzetelnej wiedzy. W programie przewidziano m.in. wykłady lekarzy i prelekcje farmaceutów. Inicjatywa jest realizowana przez samorząd Mazowsza i Radę Seniorów Województwa Mazowieckiego. W wydarzeniu weźmie udział marszałek Adam Struzik.
Koła Gospodyń Wiejskich szkolą się, rozwijają, inspirują i pielęgnują tradycje, które są nieodłącznym elementem dziedzictwa kulturowego polskiej wsi. Już po raz drugi gospodynie z regionu radomskiego spotkają się na wspólnej konferencji – tym razem w wyjątkowej scenerii Zamku w Szydłowcu. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych działań i wyznaczenia nowych kierunków rozwoju.