Komunikaty

Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich edycji 2020/2021 – będzie obowiązywał od 13 grudnia br.

2020.11.17 11:25 , aktualizacja: 2020.11.17 12:21

Autor: Jolanta Maliszewska, Koleje Mazowieckie, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W nowym rozkładzie znajdziemy m.in. kilka nowych połączeń, a także wydłużenie relacji niektórych pociągów. Jest to odpowiedź m.in. na sugestie podróżnych.

 

Wraz z początkiem obowiązywania nowego rozkładu w życie wchodzi także jego pierwsza korekta. Kontynuacja rozpoczętych już prac modernizacyjnych oraz rozpoczęcie kolejnych przełoży się na zmiany, których pierwszy etap zaplanowano na okres 13 grudnia 2020 r. – 13 marca 2021 r.

 

Największe zmiany związane są z rozpoczęciem prac nad przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Pierwsza faza modernizacji będzie obowiązywała w okresie 13–31 grudnia br. Część połączeń zaplanowanych w rozkładzie rocznym – z uwagi na utrudnienia związane z przebudową stacji będzie odwołana. Wybrane połączenia będą kursowały przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo w godzinach wieczornych 14 grudnia nastąpi całkowita przerwa w ruchu na linii średnicowej podmiejskiej. Część połączeń będzie kursowała przez stację Warszawa Centralna, a niektóre skończą i rozpoczną bieg na stacji Warszawa Wschodnia.

 

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach od 13 grudnia br.:

 

 • Linia nr R1 Warszawa–Skierniewice

Zgodnie z oczekiwaniami pasażerów zaplanowano uruchomienie wieczornego połączenia z Warszawy Wschodniej (21:51) do Grodziska Mazowieckiego (22:40). W godzinach porannych pociąg przyspieszony „Bolimek” będzie kursował w wydłużonej relacji ze Skierniewic.

 

 • Linia nr R2 Warszawa–Łuków

KM uruchamiają nowe połączenie przyśpieszone z Warszawy Zachodniej (14:33) do Siedlec (15:46). W relacji powrotnej pociąg będzie kursował aż do Płocka. Ponadto pojawi się nowe połączenie w godzinach wieczornych w relacji Warszawa Zachodnia (22:22) – Mińsk Mazowiecki (23:14).

 

 • Linia nr R3 Warszawa–Łowicz Główny

Trwa modernizacja linii na odcinku Sochaczew–Bednary (Łowicz Główny), w związku z czym wybrane połączenia będą zastąpione przez komunikację autobusową.

Z uwagi na przebudowę stacji Ożarów Mazowiecki od 13 grudnia 2020 r. do 4 lutego 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki–Błonie. Część pociągów zostanie odwołana, niektóre będą kursowały w relacji skróconej.

 

 • Linia nr R6 Warszawa–Małkinia–Szulborze Wielkie

Od 13 grudnia br. KM rozpoczynają obsługę odcinka Małkinia–Szulborze Wielkie. W godzinach popołudniowych wydłużamy część połączeń obecnie kursujących do/z Warszawy Rembertów do Zielonki.

 

 • Linia nr R7 Warszawa–Dęblin

Z uwagi na planowane zakończenie modernizacji linii nr 7 na odcinku Otwock–Pilawa wydłużono 4 pary połączeń z Warszawy Falenicy/Otwocka do Celestynowa oraz relację pary pociągów z Pilawy do Sobolewa. W niedzielne popołudnia pojawi się połączenie przyspieszone z Dęblina (16:54) do Warszawy Zachodniej (18:36). Skróceniu ulegnie czas przejazdu pociągów na odcinku Dęblin–Otwock. Od 13 grudnia pociągi KM będą się zatrzymywać na przystanku Wygoda.

 

 • Linia nr R8 Warszawa–Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom–Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Lepszą obsługę kolejową zyska Góra Kalwaria, do której będzie uruchamianych 14 par połączeń, jak również Warka, gdzie pojawią się 2 nowe połączenia.

 

 • Linia nr R9 Warszawa–Działdowo

Z uwagi na dużą frekwencję w pociągach KM, poranny pociąg kursujący obecnie w relacji do/z Legionowa będzie kursował do/z Modlina.

 

 • Linia nr R31 Kutno–Sierpc

Ze względu na przebudowę stacji Kutno nadal część połączeń na odcinku Kutno–Raciborów Kutnowski będzie obsługiwana przez komunikację autobusową.

 

 • Linia nr R61 Tłuszcz–Ostrołęka, linia nr R91 Nasielsk–Sierpc

Rozkład jazdy na tych liniach nie uległ istotnym zmianom. Nieznaczne przesunięcia w godzinach odjazdów pociągów są związane z zaplanowaniem skomunikowania z innymi pociągami na stacjach przesiadkowych.

 

 • Linia nr R82 Radom–Drzewica

Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym. W związku z rozpoczęciem przez przewoźnika ŁKA obsługi odcinka Tomaszów Mazowiecki–Drzewica, zaplanowane będzie skomunikowanie pociągów w Drzewicy, które umożliwią podróże w relacji Radom–Łódź z dogodną przesiadką na tej stacji. Uruchomione będą po 3 połączenia w każdą stronę.

 

 • Linia nr R21 Siedlce–Czeremcha

KM nie uruchamiają tu nowych połączeń, natomiast linia jest obsługiwana wspólnie ze Spółką POLREGIO, która planuje od 1 stycznia 2021 r. zwiększyć liczbę połączeń na tej linii.

 

 • Linia nr R81 Dęblin–Radom

Mając na uwadze prośby pasażerów, a także lepsze skomunikowanie na stacji Radom, na linii będzie kursowała dodatkowa para połączeń Radom–Dęblin. Linia w całości będzie obsługiwana taborem zmodernizowanym – skróci to czas przejazdu i poprawią się warunki podróżowania.

 

 

Ze szczegółowym rozkładem jazdy dla poszczególnych linii można się zapoznać w tabelach rozkładu jazdy na www.mazowieckie.com.pl .

 

 

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Agnieszka Stabińska
Data modyfikacji: 2020.11.17 12:21
Modyfikował: Agnieszka Stabińska
Wersja: 7(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Agnieszka Stabińska 2020.11.17 12:21 edycja 7
Agnieszka Stabińska 2020.11.17 12:20 edycja 6
Agnieszka Stabińska 2020.11.17 12:13 edycja 5
Agnieszka Stabińska 2020.11.17 12:08 dodanie 4
Iwona Dybowska 2020.11.13 11:01 edycja 3
Iwona Dybowska 2020.11.13 09:39 edycja 2
Iwona Dybowska 2020.11.13 09:39 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 83

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.