Komunikaty

II Kongres Czystego Powietrza

2019.01.09 14:40 , aktualizacja: 2019.01.16 11:22

Autor: Wioletta Mikłaszewicz (PZ), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

W ciągu ostatnich kilku lat problem jakości powietrza z tematu lokalnego stał się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że temat dotyczy zarówno największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości.

 

Kwestia ochrony powietrza wymaga szerokiej współpracy wielu różnych środowisk m.in.: władz samorządowych, centralnych, organizacji pozarządowych i mediów. Do walki ze smogiem niezbędne są bowiem nie tylko inwestycje, ale także zmiana sposobu myślenia całego społeczeństwa.

 

Widząc potrzebę stworzenia przestrzeni, w której mogłaby się nawiązać współpraca w obszarze ochrony powietrza, Samorząd Województwa Mazowieckiego w porozumieniu z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o., organizuje 27 lutego 2019 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie II Kongres Czystego Powietrza.

 

Wydarzenie ponownie stanie się miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Mazowsza.

 

Wśród tematów, które zostaną poruszone na Kongresie, znajdą się m.in.: program „Czyste Powietrze”, kontrola realizacji uchwał antysmogowych, transgraniczność powietrza i potrzeba współpracy miast i województw, wpływ transportu na jakość powietrza, jak docierać z informacją do mieszkańców, konsolidacja dokumentów na poziomie gminy w zakresie działań na rzecz czystego powietrza. Po raz pierwszy na Kongresie zostanie poruszony także temat zanieczyszczenia hałasem i jego wpływu na życie ludzi.

W spotkaniu będą uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie
i pracownicy merytoryczni zajmujący się tematyką jakości powietrza. Na kongresie obecni będą również naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz reprezentanci organizacji pozarządowych.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy Państwa do udziału.

 

Zgłoszenia online i program Kongresu: http://kongresczystegopowietrza.pl/

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Dorota Łucja Cichocka
Data modyfikacji: 2019.01.16 11:22
Modyfikował: Agnieszka Stabińska
Wersja: 4(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Agnieszka Stabińska 2019.01.16 11:22 edycja 4
Agnieszka Stabińska 2019.01.16 10:49 edycja 3
Dorota Łucja Cichocka 2019.01.09 14:46 edycja 2
Dorota Łucja Cichocka 2019.01.09 14:45 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 339

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.