Komunikaty

Konferencja „Przemoc, nienawiść czy zaufanie i współpraca”

2018.11.20 14:35

Autor: Katarzyna Kucharska (MCPS), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nie ma kraju czy społeczności, które nie byłyby dotknięte przemocą. Jest obecna w domach, szkołach, w pracy i w instytucjach. Jest problemem, uniwersalnym, który zagraża życiu i zdrowiu nas wszystkich.

 

Wg światowego raportu na ten temat przygotowanego przez WHO, każdego roku ponad 1,6 mln ludzi na świecie traci życie z powodu przemocy. Jeszcze więcej z tego samego powodu ma problemy natury psychicznej. To zjawisko dotyczy również NAS - Polski i Polaków, w szczególności również mieszkańców woj. mazowieckiego.

 

W dniach 21-22 listopada br., Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie - konferencję poświęconą temu problemowi, pod hasłem: ”Przemoc, nienawiść czy zaufanie i współpraca”. W 5 panelach dyskusyjnych o przemocy wobec dzieci, osób z niepełnosprawnościami, kobiet i mężczyzn oraz osób starszych - dyskutować będą wybitne autorytety moralne, uczeni i znawcy tematu, w tym m.in.: dr Małgorzata Dragan, dr Monika Zima-Parjaszewska, prof. Monika Płatek oraz prof. Beata Tobiasz-Adamczyk. O tym jak walczyć z mową nienawiści oraz personalnymi atakami i brutalizacją języka debaty publicznej rozmawiać będą ludzie polityki, sceny i estrady, w tym m.in. Katarzyna Piekarska, dr Kamil Sipowicz czy znany jazzman - Michał Urbaniak. Chcielibyśmy, aby ten głos za normalnością naszego życia rodzinnego i publicznego został usłyszany w całej Polsce. 

 

Więcej o konferencji

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Dorota Łucja Cichocka
Wersja: 1(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Dorota Łucja Cichocka 2018.11.20 14:43 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 158

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.