Komunikaty

Pierwszy Kongres Czystego Powietrza

2018.03.05 15:00 , aktualizacja: 2018.03.06 09:00

Autor: Wioletta Mikłaszewicz (PZ), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

W ciągu ostatnich kilku lat problem jakości powietrza z tematu lokalnego stał się zagadnieniem o znaczeniu ogólnopolskim. Dane pokazują, że temat dotyczy zarówno największych polskich miast, jak i mniejszych miejscowości.

 

Kwestia ochrony powietrza wymaga szerokiej współpracy wielu różnych środowisk m.in.: władz samorządowych, centralnych, organizacji pozarządowych i mediów. Do walki ze smogiem niezbędne są bowiem nie tylko inwestycje, ale także zmiana sposobu myślenia całego społeczeństwa.

 

Widząc potrzebę stworzenia przestrzeni, w której mogłaby się nawiązać współpraca w obszarze  ochrony powietrza, województwo mazowieckie w porozumieniu z Zespołem Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o., organizuje – 14 marca br. w Warszawie – Pierwszy Kongres Czystego Powietrza. Będzie to okazja do dyskusji oraz wypracowania rozwiązań przeciwdziałających zanieczyszczeniu powietrza. Przewidziano trzy bloki tematyczne:

  • technologie, a mniejsza emisja zanieczyszczeń,
  • czyste miasta, mobilność i walka z zanieczyszczeniami transportowymi,
  • czyste powietrze, jakość przestrzeni miejskiej, zieleń.

W spotkaniu będą uczestniczyli m.in. przedstawiciele samorządów lokalnych: prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i pracownicy merytoryczni zajmujący się tematyką jakości powietrza. Na kongresie obecni będą również naukowcy, przedstawiciele biznesu oraz reprezentanci organizacji pozarządowych.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy Państwa do udziału.

 

Zgłoszenia online

 

Program konferencji

 

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Wioletta Mikłaszewicz (PZ)
Data modyfikacji: 2018.03.06 09:00
Modyfikował: Agnieszka Stabińska
Wersja: 4(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Agnieszka Stabińska 2018.03.06 09:00 edycja 4
Agnieszka Stabińska 2018.03.05 15:29 edycja 3
Agnieszka Stabińska 2018.03.05 15:27 edycja 2
Agnieszka Stabińska 2018.03.05 15:04 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 449

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.