Komunikaty

Podziel się transportem

2017.09.06 09:15

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

„Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna” to hasło tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego głównym tematem jest „Dzielenie się mobilnością”. Kampania współprowadzona przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Środowiska promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. ETZT odbywa się każdego roku od 16 do 22 września. Jego kulminacyjnym punktem jest Dzień bez Samochodu (22 września).

 

Kampania ma wskazywać zalety współdzielenia środków transportu, zwłaszcza przy użyciu elektronicznych aplikacji i platform internetowych. Dzielona mobilność oznacza także łatwiejsze korzystanie z różnorodnych środków transportu — samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. Pozwala na zmniejszenie naszego śladu węglowego, bardziej efektywne gospodarowanie zasobami finansowymi i czasem oraz efektywniejszą ochronę środowiska naturalnego.

 

Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach i gminach, ograniczenie hałasu oraz zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Jest także szansą na rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz poprawę jakości życia, również w małych ośrodkach miejskich i na terenach wiejskich. Udział w tej inicjatywie to duży potencjał promocyjny dla wszystkich zaangażowanych podmiotów.

 

Zachęcamy miasta i gminy do rejestrowania się na stronie: www.mobilityweek.eu oraz do skorzystania z udostępnionych materiałów promocyjnych, przygotowanych przez europejski sekretariat kampanii.

 

Więcej informacji o projekcie na stronie organizatora.

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Dorota Łucja Cichocka
Wersja: 1(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Dorota Łucja Cichocka 2017.09.06 09:19 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 380

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.