Zaproszenia

Zaproszenie - 4 mln zł na rozbudowę ulicy Szydłowieckiej w Radomiu

2020.11.25 11:00

Autor: , Wprowadzenie: Karolina Ołdakowska

Serdecznie zapraszamy na podpisanie umowy na rozbudowę ulicy Szydłowieckiej w Radomiu. Wartość inwestycji to 8 mln zł, z czego 4 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa. Jutro umowę w tej sprawie podpisze wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Rozbudowa ulicy Szydłowieckiej ma ogromne znaczenia dla rozwoju sieci dróg publicznych na terenie całego miasta, gminy a także województwa. Droga stanowi wlot na drogę krajową nr 7, a także połączenie z obwodnicą zachodnią Radomia. Ogrywa zatem istotną rolę w zapewnieniu spójności sieci dróg publicznych w południowo-zachodniej części miasta. Jak zauważa wicemarszałek Rafał Rajkowski, modernizacja tej drogi ma bardzo ważny wymiar społeczny. – Chodzi o bezpieczeństwo zwłaszcza najmłodszych użytkowników drogi, którzy idąc do szkoły szli poboczem wzdłuż bardzo ruchliwej drogi. Po modernizacji, po obu stronach drogi do dyspozycji pieszych zostaną oddane chodniki. Powstanie także ścieżka rowerowa – dodaje.

 

Inwestycja obejmuje zmianę nawierzchni jezdni i wykonanie kanalizacji deszczowej. Powstaną także nowe ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i oświetlenie uliczne. Wartość przedsięwzięcia to 8 mln zł, z czego 4 mln wyniesie dofinansowanie z budżetu województwa.

 

Serdecznie zapraszamy

 

na

 

 podpisanie umowy

26 listopada (czwartek) 2020 r., o godz. 10:00

 

do

 

delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu,

ul. Kościuszki 5a.

 

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

 

Z uwagi na obowiązujące restrykcje sanitarne związane z COVID-19 i ograniczoną liczbę osób, prosimy o potwierdzenie obecności na adres do 25 listopada 2020 r. do godz. 16.00.

 

Marta Milewska,
Rzecznik Prasowy,
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Karolina Ołdakowska
Wersja: 1(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Karolina Ołdakowska 2020.11.25 11:13 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 15

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.