Zaproszenia

Zaproszenie - Konkurs zbiórka makulatury rozstrzygnięty

2019.06.17 12:30

Już po raz piętnasty dzieci i młodzież z Mazowsza zbierały makulaturę i plastikowe butelki, by wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu – zbiórka surowców wtórnych. W rywalizacji wzięło udział ponad 20 tys. przedszkolaków i uczniów z 96 mazowieckich placówek oświatowych. Uczestnicy zebrali ponad 509 ton makulatury i 25,5 tony butelek PET. Już jutro poznamy laureatów.

więcej o: Konkurs zbiórka makulatury rozstrzygnięty

Zaproszenie - Przedszkolaki z Mazowsza wiedzą jak chronić naturę

2019.06.11 12:25

„Chroń naturę – nic wielkiego, zrób dla Ziemi coś dobrego” to temat XI edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. W tym roku wzięło w nim udział około 1000 dzieci z 210 mazowieckich przedszkoli. Komisja konkursowa wyłoniła w sumie dziewięciu laureatów I, II i III miejsca oraz przyznała trzy wyróżnienia. Już jutro laureaci otrzymają nagrody z rąk Janiny Ewy Orzełowskiej, członka zarządu województwa mazowieckiego.

więcej o: Przedszkolaki z Mazowsza wiedzą jak chronić naturę

Zaproszenie - Piknik rodzinny – Zdrowie dla wszystkich w Ciechanowie

2019.06.11 12:20

W najbliższy piątek, 14 czerwca, na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Start o godz. 12.00. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy subregionu ciechanowskiego. Organizatorem tego wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień.

więcej o: Piknik rodzinny – Zdrowie dla wszystkich w Ciechanowie

Zaproszenie - Ponad 31 mln z UE na rozwój komunikacji autobusowej, parkingi oraz ścieżki rowerowe w gminie Pomiechówek

2019.06.10 14:15

Już niebawem gmina Pomiechówek zainwestuje fundusze unijne w zakup 8 autobusów elektrycznych oraz w budowę stacji ładowania pojazdów. Dzięki wsparciu z UE powstaną również nowe przystanki autobusowe wyposażone w inteligentny system sterowania ruchem. Z kolei przy dworcu kolejowym w Pomiechówku powstanie nowoczesne centrum przesiadkowe składające się z parkingów „Parkuj i Jedź” oraz „Bike & Ride”. W gminie wybudowane zostaną także ścieżki pieszo-rowerowe oraz stacje rowerowe. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 31,1 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020 i budżetu państwa.

więcej o: Ponad 31 mln z UE na rozwój komunikacji autobusowej, parkingi oraz ścieżki rowerowe w gminie Pomiechówek

Zaproszenie - Piknik rodzinny – zdrowie dla wszystkich w Płocku

2019.06.06 15:30

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, na Starym Rynku w Płocku odbędzie się piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Start o godz. 12.00. Bezpłatne badania i porady lekarzy specjalistów, pomiary ciśnienia, poziomu cukru czy BMI to tylko niektóre propozycje, z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy subregionu płockiego. Organizatorem tego wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Głównym tematem tegorocznej edycji jest profilaktyka zaburzeń psychicznych i uzależnień.

więcej o: Piknik rodzinny – zdrowie dla wszystkich w Płocku

Zaproszenie - Seniorzy z Mazowsza rozmawiają o bezpieczeństwie

2019.06.06 15:15

Sejmik Senioralny to wydarzenie, które już na stałe wpisało się do kalendarza imprez integrujących środowisko seniorów z całego Mazowsza. Głównym tematem tegorocznej, czwartej już edycji, będzie bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym jest przemoc, jak jej unikać i gdzie szukać pomocy w chwilach zagrożenia.

więcej o: Seniorzy z Mazowsza rozmawiają o bezpieczeństwie

Zaproszenie - Nowe czarne punkty nad wodą

2019.06.05 11:25 , aktualizacja: 2019.06.05 13:14

W 2018 r. na terenie całego Mazowsza doszło do 68 utonięć. Jak pokazują statystyki najczęściej do tego typu wypadków dochodzi na niestrzeżonych kąpieliskach. Chociaż lato na dobre się jeszcze nie rozpoczęło, wysokie temperatury sprzyjają wypoczynkowi nad różnego rodzaju akwenami wodnymi. Trzeba pamiętać, że wiele z nich nie jest przeznaczonych i dostosowanych do zażywania kąpieli – nieuregulowane dno, niebezpieczne prądy – to tylko niektóre z zagrożeń. Dlatego samorząd województwa mazowieckiego wspólnie z mazowiecką policją oznacza tzw. czarnymi punktami miejsca niebezpieczne, w których doszło do największej liczby wypadków. W tym roku pojawi się aż 6 nowych tablic ostrzegawczych. Informacje o tym, gdzie na terenie województwa mazowieckiego pojawią się nowe czarne punkty, zostaną przedstawione podczas jutrzejszej konferencji prasowej.

więcej o: Nowe czarne punkty nad wodą

Zaproszenie - Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

2019.06.04 13:35

Żywność ekologiczna jest nie tylko smaczna, ale też zdrowa. Wiedzą o tym uczestnicy konkursu „Smak ekologicznej żywności” organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. Już jutro poznamy laureatów jego szesnastej edycji.

więcej o: Uczniowie z Mazowsza specjalistami od ekologicznej żywności

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.