Informacje prasowe

Marszałkowie województw rozmawiali z Premierem m.in. o podziale środków unijnych oraz sytuacji w szpitalach

2021.04.07 15:40 , aktualizacja: 2021.04.09 14:57

Dziś odbyło się spotkanie marszałków województw z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim. Głównym tematem były m.in. zakończone konsultacje społeczne Krajowego Planu Odbudowy, podczas których regiony zgłosiły liczne wątpliwości. Dotyczyły one m.in. niezakwalifikowania do KPO projektów, szczególnie w obszarze zdrowia, gdzie nie znalazła się żadna z regionalnych propozycji. Czego oczekują samorządy? Przede wszystkim domagają się większego udziału strony samorządowej w realizacji Krajowego Planu Odbudowy, a także klarownych reguł dzielenia środków unijnych w różnych programach i obszarach. Oczekują współpracy przy uchwalaniu Ustawy Wdrożeniowej KPO.

więcej o: Marszałkowie województw rozmawiali z Premierem m.in. o podziale środków unijnych oraz sytuacji w szpitalach

Informacja prasowa - Konkurs dla najaktywniejszych liderek wiejskich

2021.04.06 09:15

Są zaangażowane, mają mnóstwo pomysłów i niejednokrotnie potrafią zaktywizować całą lokalną społeczność. Właśnie dla takich liderek wiejskich przeznaczony jest konkurs Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich „Najaktywniejsza Liderka Wiejska w województwie mazowieckim”. Zgłoszenia potrwają do 28 maja br.

więcej o: Konkurs dla najaktywniejszych liderek wiejskich

Informacja prasowa - 0 złotych dla mieszkańców Mazowsza ze wsparcia rządowego

2021.04.01 13:05 , aktualizacja: 2021.04.01 14:04

Po raz drugi projekty samorządu województwa – budowa SOR-u w Radomiu, ośrodka radioterapii w Płocku i modernizacja szpitala w Rudce nie otrzymały wsparcia z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tymczasem fundusz miał być przeznaczony na przeciwdziałanie i walkę z covid-19. Na pomoc rządu nie mogą też liczyć projekty złożone przez największe mazowieckie miasta – Warszawę, Ostrołękę, Radom, Płock, Siedlce czy Ciechanów. – To skandal i polityczna zemsta na mieszkańcach naszego regionu – komentują podział środków władze województwa.

więcej o: 0 złotych dla mieszkańców Mazowsza ze wsparcia rządowego

Informacja prasowa - SAMORZAD MAZOWSZA CHCE PRZESZKOLIĆ 3 TYS. LEKARZY WSPÓLNIE Z MEDYKAMI APELUJE TEŻ O POZOSTANIE W DOMACH W ŚWIĘTA

2021.03.31 12:05 , aktualizacja: 2021.03.31 14:40

W marszałkowskich szpitalach liczba łóżek covidowych w ostatnim roku zwiększyła się z 280 do 1066. Ciągle największym problemem szpitali są braki kadrowe. Dlatego władze województwa planują jeszcze w kwietniu przeszkolenie 3 tys. lekarzy. – Jesteśmy w szczycie trzeciej fali. Już teraz jest bardzo ciężko. Nie możemy sobie pozwolić na kolejną, poświąteczną falę zachorowań. System może tego nie wytrzymać – ostrzegają dyrektorzy mazowieckich szpitali i władze województwa. I apelują o ograniczenie kontaktów podczas nadchodzących świąt.

więcej o: SAMORZAD MAZOWSZA CHCE PRZESZKOLIĆ 3 TYS. LEKARZY WSPÓLNIE Z MEDYKAMI APELUJE TEŻ O POZOSTANIE W DOMACH W ŚWIĘTA

Informacja prasowa - Mazowsze pomaga Chorwacji

2021.03.30 07:50

Wczoraj, marszałek Adam Struzik spotkał się on-line z Ambasadorem Republiki Chorwacji w Polsce Tomislavem Vidoševićem oraz Żupanem Żupanii Sisacko-Moslawińskiej Ivo Žinićem. Rozmowa dotyczyła pomocy Chorwatom zmagającym się ze skutkami trzęsienia ziemi.

więcej o: Mazowsze pomaga Chorwacji

Informacja prasowa - Samorząd Mazowsza inwestuje w edukację

2021.03.26 14:55 , aktualizacja: 2021.03.26 15:08

Na Mazowszu są prowadzone dwa duże projekty edukacyjne. Ich celem jest zwiększanie potencjału mazowieckich szkół zawodowych, poszerzanie kompetencji uczniów i nauczycieli, ale też doposażanie szkół w sprzęt do nauki zdalnej. W projektach biorą udział szkoły z Sadownego – Zespół Szkół Ponadpodstawowych oraz Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Edwarda Grzymały. Dziś efekty oraz postępy prac w szkołach w Sadownem oglądała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

więcej o: Samorząd Mazowsza inwestuje w edukację

Informacja prasowa - Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego Mazowsza

2021.03.26 11:25 , aktualizacja: 2021.03.26 12:18

25 mln zł z budżetu Mazowsza, 231 zgłoszonych projektów, 38 tys. oddanych głosów – taki efekt przyniosła pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Właśnie rusza druga edycja. Mieszkańcy mają więc kolejną szansę na zgłaszanie swoich projektów. Czas do 30 kwietnia.

więcej o: Rusza druga edycja budżetu obywatelskiego Mazowsza

Informacja prasowa - Rusza konkurs dla najaktywniejszych sołectw

2021.03.26 10:30 , aktualizacja: 2021.03.26 10:55

Mazowieckie sołectwa mogą wziąć udział w konkursie „Najaktywniejsze sołectwo Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich – Sukcesy widać po sąsiedzku”. Pula nagród wynosi 30 tys. zł. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia.

więcej o: Rusza konkurs dla najaktywniejszych sołectw

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.