Informacje prasowe

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

2021.04.28 13:00 , aktualizacja: 2021.04.28 13:23

Wspólnie na siedleckim Skwerze Tadeusza Kościuszki Flagę Województwa Mazowieckiego umieściły władze Mazowsza i Siedlec. W najbliższym czasie flaga Mazowsza trafi do wszystkich samorządów. – Niech ten symbol będzie wyrazem jedności naszej mazowieckiej wspólnoty. Zachęcam każdego Mazowszanina do wywieszania naszej flagi. Bądźmy dumni z naszego regionu – mówił w trakcie wydarzenia marszałek Adam Struzik.

więcej o: Flaga Mazowsza dostępna dla wszystkich

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza zawisła przed zrewitalizowanym Muzeum Niepodległości

2021.04.27 11:15 , aktualizacja: 2021.04.27 11:56

Dziś przed Muzeum Niepodległości w Warszawie wciągnięto na masz Flagę Województwa Mazowieckiego. W najbliższych dniach w wielu miastach na Mazowszu również zawiśnie flaga województwa. To inicjatywa władz województwa, które chcą, aby flaga zagościła w przestrzeni publicznej regionu. Po uroczystości zaprezentowane zostały zrewitalizowane wnętrza zabytkowego, barokowego Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów – siedziby Muzeum Niepodległości. Koszt inwestycji to blisko 26 mln zł.

więcej o: Flaga Mazowsza zawisła przed zrewitalizowanym Muzeum Niepodległości

Informacja prasowa - Mazowsze pomoże w budowie domu dziecka w Lipsku

2021.04.26 13:55 , aktualizacja: 2021.04.26 14:32

Dziś podpisana zostanie umowa na blisko 2,4 mln zł dofinansowania z budżetu Mazowsza na budowę trzech budynków domu dziecka w Lipsku. To pierwsza w regionie radomskim umowa w ramach tegorocznego Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. W sumie dofinansowanie w wysokości ponad 26,6 mln zł otrzyma 16 projektów.

więcej o: Mazowsze pomoże w budowie domu dziecka w Lipsku

Informacja prasowa - Flaga Mazowsza dostepna dla wszystkich

2021.04.26 13:40 , aktualizacja: 2021.04.26 14:20

Decyzją Sejmiku Województwa Mazowieckiego flaga województwa może być od teraz używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa mazowieckiego. W najbliższym czasie Flaga Województwa Mazowieckiego trafi do wszystkich mazowieckich samorządów. Władze Mazowsza zachęcają mieszkańców do wywieszenia flagi.

więcej o: Flaga Mazowsza dostepna dla wszystkich

Informacja prasowa - Nowa siedziba radomskiego skansenu – jest koncepcja

2021.04.26 11:45 , aktualizacja: 2021.04.26 14:21

Muzeum Wsi Radomskiej przygotowuje się do jednej z większych inwestycji. W miejscu obecnego parkingu ma powstać budynek administracyjny, w którym znajdą się również biblioteka, archiwum oraz pokoje gościnne dla turystów. Nowy obiekt będzie utrzymany w stylistyce nawiązującej do obecnej zabudowy radomskiego skansenu. Wartość inwestycji szacowana jest na ponad 16 mln zł. Na tym jednak nie koniec. W tym roku w placówce zaplanowano inwestycje, na realizację których władze regionu przeznaczyły blisko 9 mln zł.

więcej o: Nowa siedziba radomskiego skansenu – jest koncepcja

Informacja prasowa - „Portret Zofii Atteslander” w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

2021.04.26 11:05 , aktualizacja: 2021.04.26 12:59

Muzeum im. Jacka Malczewskiego wzbogaciło się właśnie o kolejne cenne płótno swojego patrona. Dzięki wsparciu samorządem województwa mazowieckiego już wkrótce zawiśnie tu „Portret Zofii Atteslander”. Dzieło wylicytowano za 156 tys. zł. Środki na ten cel przekazał samorząd województwa.

więcej o: „Portret Zofii Atteslander” w zbiorach Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

Informacja prasowa - Mazowieckie instytucje kultury uczą online

2021.04.23 14:30

Mazowieckie placówki kulturalne umożliwiają uczniom stały kontakt z kulturą. Wirtualne spacery, materiały audiowizualne, ciekawe gry edukacyjne i lekcje muzealne w sieci – to tylko niektóre przykłady ofert edukacyjnych przygotowanych przez samorządowe instytucje kultury. – Zapraszam wszystkich uczniów i nauczycieli do korzystania z zasobów naszych placówek – zachęca marszałek Adam Struzik.

więcej o: Mazowieckie instytucje kultury uczą online

Informacja prasowa - #Mazowszepomaga Nowa odsłona Rynku Miejskiego w Zakroczymiu ze wsparcie samorządu województwa

2021.04.23 13:45 , aktualizacja: 2021.04.23 15:00

Rynek miejski w Zakroczymiu i jego otoczenie zmienią się nie do poznania. Ulice zyskają nowe nawierzchnie, wymienione zostanie oświetlenie, a sam rynek przejdzie modernizację. To wszystko będzie możliwe dzięki wsparciu samorządu województwa w wysokości 2,7 mln zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski. W spotkaniu wezmą udział wiceprzewodniczący sejmiku Marcin Podsędek oraz radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

więcej o: #Mazowszepomaga Nowa odsłona Rynku Miejskiego w Zakroczymiu ze wsparcie samorządu województwa

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.