Informacje prasowe

Informacja prasowa - #Mazowszepomaga Nowe drogi, boisko i żłobek w powiecie płockim

2021.04.19 09:15 , aktualizacja: 2021.04.19 09:23

Autor: , Wprowadzenie: Karolina Ołdakowska

Remont drogi powiatowej Soczewka-Łąck, przebudowa i budowa ulic osiedlowych w Bielsku, budowa żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie czy budowa boiska przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku – to inwestycje, których realizacja jest możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza w wysokości 4,8 mln zł. Dziś umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

To wyraz naszej mazowieckiej solidarności – podkreśla marszałek Adam Struzik.

– Zdajemy sobie sprawę, że czas pandemii nie należy do łatwych. Wiele samorządów lokalnych często nie ma wystarczającej ilości środków w swoich budżetach. Dlatego zrobiliśmy wszystko, aby również w tym roku zabezpieczyć całkiem sporą kwotę, bo aż 250 mln zł na programy wsparcia. Niestety wiele gmin, miast, podobnie zresztą jak samorząd województwa, nie może liczyć na sprawiedliwy podział środków w ramach programów rządowych, w związku z czym to nasze wsparcie dla wielu jest jedynym źródłem dodatkowych funduszy. My nie patrzymy na sympatie polityczne, wspieramy każdego, kto o to wsparcie zabiega – podsumował marszałek Adam Struzik.

 

Instrument zadań ważnych to jeden ze sztandarowych programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Tylko w tym roku, na jego realizację przeznaczyliśmy 151 mln zł, z czego 95 mln zł na nowe projekty – zaznacza wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

- Wśród nich znalazły się m.in. remont drogi powiatowej nr 2974W, II etap przebudowy i budowy ulic osiedlowych w Bielsku, budowa żłobka i świetlicy w Nowym Gulczewie czy budowa boiska przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, na wsparcie których dziś podpisaliśmy umowy. Na realizację tych inwestycji przeznaczymy 4,8 mln zł z budżetu Mazowsza – dodaje.

 

Remont drogi powiatowej nr 2974W Soczewka-Łąck

 

Droga powiatowa nr 2974W Soczewka-Łąck przebiega przez znajdujące się na terenie powiatu płockiego gminę Nowy Duninów, miejscowość Soczewka oraz gminę Łąck. W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty ziemne, wyrównana zostanie istniejąca i powstanie nowa bitumiczna nawierzchnia jezdni, wzmocnione zostaną także pobocza drogi. Samorząd Mazowsza na ten cel przekazał ponad 1,5 mln zł.

 

Przebudowa i budowa ulic osiedlowych w Bielsku

 

Samorząd Mazowsza przeznaczył 1,2 mln zł na przebudowę i budowę ulic osiedlowych w Bielsku. Zakres robót obejmuje wykonanie nawierzchni dróg i ulic wraz z chodnikami, zjazdami, przebudową skrzyżowań, regulacją włazów studzienek kanalizacyjnych i skrzynek zasuw wodociągowych. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także sieć kanalizacji deszczowej oraz przebudowane zostaną ulice: 22 lipca (obecnie J. Kochanowskiego), Gen. K. Świerczewskiego (obecnie ul. Zacisze), Stodólna Wschodnia, Kasztanowa, ulica bez nazwy o dł. 170 m i ciąg pieszo-jezdny Broniewskiego w Bielsku.

 

Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości

Zakres inwestycji obejmuje budowę wielofunkcyjnego boiska, w skład którego wchodzi – boisko większe do piłki ręcznej oraz siatkówki i tenisa, boisko mniejsze do siatkówki i koszykówki, 4-torowa bieżnia i skocznia do skoku w dal, zakola bieżni, rzutnia do kuli, wraz z infrastrukturą tj. odwodnieniem, ogrodzeniem, zadaszonymi siedziskami sportowymi oraz przebudową wewnętrznej drogi dojazdowej, chodników i nasadzenie zieleni. Samorząd Mazowsza na ten cel przekazał ponad 1,3 mln zł.

 

Budowa żłobka i świetlicy-klubu w Nowym Gulczewie

Blisko 830 tys. zł samorząd Mazowsza przeznaczy na budowę żłobka dla 20 dzieci i świetlicy dla mieszkańców w Nowym Gulczewie. W ramach inwestycji wybudowany zostanie parterowy budynek o powierzchni 279,18 m2 podłączony do sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, sieci energetycznej  oraz sieci gazowej.

 

Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

 

 

Marta Milewska,
Rzeczniczka Prasowa,
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 32 kB, Liczba pobrań: 4
Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Karolina Ołdakowska
Data modyfikacji: 2021.04.19 09:23
Modyfikował: Karolina Ołdakowska
Wersja: 2(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Karolina Ołdakowska 2021.04.19 09:23 edycja 2
Karolina Ołdakowska 2021.04.19 09:22 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 19

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.