Informacje prasowe

Informacja prasowa - OSP Wesoła i Szpital w Pruszkowie z ambulansami od Meditrans Warszawa

2021.04.12 11:20 , aktualizacja: 2021.04.12 12:24

Autor: , Wprowadzenie: Karolina Ołdakowska

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie przekazała dla OSP Wesoła oraz Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie dwa, wycofane z pracy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego ambulanse. W przekazaniu wziął udział marszałek Adam Struzik.

 

Walka z pandemią toczy się na różnych frontach – zaznacza marszałek Adam Struzik.

 

– Dodatkowymi zadaniami oprócz służby zdrowia obarczona została także straż pożarna. Wielokrotnie strażacy delegowani są do zdarzeń w związku z brakiem wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Jestem pewien, że dysponując własną karetką strażacy z Wesołej jeszcze skuteczniej wspierać będą ratowników pogotowia ratunkowego i pomagać mieszkańcom Mazowsza – dodaje.

 

Ambulanse, które zostały przekazane dla OSP Wesoła i Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie to specjalne, sanitarne pojazdy marki Renault Trafic z 2013 roku. Wyposażone są w pięć miejsc siedzących i jedno leżące, nosze, krzesełko transportowe, defibrylator Zoll M-Series (wraz z kompletem wyposażenia) oraz respirator Parapac. Samochody będą wykorzystywane do transportu sanitarnego. Pomogą m.in. dotrzeć  osobom starszym i schorowanym do punktów szczepień.

 

Karol Bielski, dyrektor warszawskiego Meditransu podkreśla, że przekazanie pojazdów jest możliwe dzięki samorządowi Mazowsza, który zakupił dla stołecznej stacji pogotowia 29 nowych ambulansów o wartości blisko 17 milionów złotych.

 

Władze województwa nieustannie pomagają nam w walce z COVID-19. Jestem przekonany, że przekazane ambulanse znacząco usprawnią działania zarówno ratowników medycznych jak i strażaków ochotników. W trzeciej fali epidemii pogotowie ratunkowe ma pełne ręce roboty. Zdarza się, że nie ma wolnej karetki i w takich sytuacjach do poszkodowanych wysyłani są najpierw strażacy, którzy zajmują się ratowaniem życia do czasu przyjazdu ratowników medycznych – dodaje dyrektor warszawskiego Meditransu.

 

 

Marta Milewska
Rzeczniczka Prasowa
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974
e-mail: rzecznik@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 35 kB, Liczba pobrań: 5
Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Karolina Ołdakowska
Data modyfikacji: 2021.04.12 12:24
Modyfikował: Karolina Ołdakowska
Wersja: 3(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Karolina Ołdakowska 2021.04.12 12:24 edycja 3
Karolina Ołdakowska 2021.04.12 12:23 edycja 2
Karolina Ołdakowska 2021.04.12 12:11 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 31

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.