Informacje prasowe

Informacja prasowa - Blisko 18 mln zł od samorządu Mazowsza na rozbudowę drogi wojewódzkiej na terenie powiatów mińskiego i wołomińskiego

2021.04.12 11:45 , aktualizacja: 2021.04.13 10:31

Autor: , Wprowadzenie: Jolanta Nalewajk

 

 

Wsparcie samorządu Mazowsza pozwoli na kompleksową rozbudowę dwóch odcinków drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa-Węgrów o łącznej długości 5,3 km, w tym odcinek od miejscowości Pustelnik do Stanisławowa. Umowę na przebudowę drogi podpisał Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. W podpisaniu umowy wzięły udział członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego.

 

 

Wydatki na utrzymanie i remonty dróg wojewódzkich to jedna z głównych pozycji w budżecie województwa mazowieckiego, co podkreśla

Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego – W tym roku na inwestycje drogowe zaplanowaliśmy ok. 400 mln zł. To druga pozycja w budżecie województwa, zaraz po zdrowiu. Wszyscy chcemy jeździć po dobrych i bezpiecznych drogach, a bez stałego inwestowania nie ma na to szans. – podkreśla członek zarządu.

 

Droga wojewódzka nr 637 relacji Warszawa – Węgrów będzie rozbudowywana na odcinkach od km 35+674 do km 37+742,40 oraz od km 38+199,39 do km ok. 41+360. To w sumie 5,3 km. Przebudowywany odcinek drogi przebiega przez powiat miński (gmina Stanisławów i Dębe Wielkie) oraz powiat wołomiński (gmina Zielonka).

 

Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska inwestycje w drogi to nie tylko pieniądze wydane na lepszy komfort jazdy, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg – W przypadku tego wielomilionowego przedsięwzięcia prace będą prowadzone bardzo kompleksowo. Z jednej strony poszerzamy, rozbudowujemy jezdnię z myślą o kierowcach, a z drugiej wzmacniamy pobocza, budujemy chodniki, tak aby piesi mogli czuć się bezpiecznie – podkreśla członek zarządu Mazowsza. Roboty o łącznej wartości blisko 18 mln zł czynią tę inwestycję jedną z największych na tym terenie w tym roku – dodaje.

 

Zakres zaplanowanych robót obejmuje m.in. poszerzenie istniejącej jezdni, wzmocnienie konstrukcji drogi, ułożenie nowej nawierzchni drogi, wykonanie poboczy z kruszywa oraz przebudowę istniejących przepustów. Na remontowanych odcinkach powstaną nowe zatoki autobusowe oraz chodniki jedno i dwustronnych. Ponadto zostaną rozbudowane skrzyżowania z drogami niższej kategorii oraz zjazdy na działki przylegające do drogi. Powstaną drogi serwisowe. Na wyremontowanych odcinkach powstanie nowe oznakowanie poziome i pionowe. Dodatkowo pas drogowy zostanie oczyszczony z drzew i krzewów znajdujących się w poboczu drogi i przydrożnych rowach, co poprawi widoczność oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowego.

 

Nie zwalniamy tempa w modernizowaniu infrastruktury drogowej w regionie. Wiemy, że są to inwestycje bardzo oczekiwane przez mieszkańców i im bliskie. Dlatego radni województwa, co roku decydują o przekazywaniu wsparcia na kluczowe, tak jak ta dziś podpisywana, przedsięwzięcia – dodaje Anna Brzezińska, radna województwa mazowieckiego, przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

 

Inwestycja obejmuje również przebudowę istniejącej i budowę nowej infrastruktury teletechnicznej, energetycznej oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

 

Koszt realizacji inwestycji to 17,915 mln zł. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Roboty drogowe powinny zostać zakończone do połowy października 2022 r.

 

 

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego,
tel. 22 59 07 602, kom. 510 591 974,
e-mail: biuro.prasowe@mazovia.pl

Pliki do pobrania

Rozmiar: 41 kB, Liczba pobrań: 2
Rozmiar: 1078 kB, Liczba pobrań: 3
Rozmiar: 204 kB, Liczba pobrań: 2
Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Jolanta Nalewajk
Data modyfikacji: 2021.04.13 10:31
Modyfikował: Mikołaj Michalecki
Wersja: 4(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Mikołaj Michalecki 2021.04.13 10:31 edycja 4
Mikołaj Michalecki 2021.04.13 07:41 edycja 3
Mikołaj Michalecki 2021.04.12 14:31 edycja 2
Jolanta Nalewajk 2021.04.12 11:53 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 42

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.