Informacje prasowe

Informacja prasowa - Metropolia, ale jaka? – debata samorządowo-naukowa o rozwoju Mazowsza

2018.06.20 15:45 , aktualizacja: 2018.06.20 16:17

Przyszłość metropolii warszawskiej, zadania i wyzwania, jakie przed nią stoją – to tematy poruszane podczas konferencji Metropolia, ale jaka? Dyskusji ciąg dalszy zorganizowanej przez samorząd województwa mazowieckiego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W spotkaniu wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i organizacji pozarządowych.

więcej o: Metropolia, ale jaka? – debata samorządowo-naukowa o rozwoju Mazowsza

Informacja prasowa - Ekologiczna żywność nie ma przed nimi tajemnic

2018.06.20 15:45 , aktualizacja: 2018.06.20 16:35

Czym zajmuje się EFSA? Co to jest matcha? Ile razy dziennie powinno się spożywać owoce? Czym charakteryzują się produkty „fairtrade”? Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Żywności? To przykładowe pytania, z którymi zmierzyli się uczestnicy XV edycji konkursu „Smak ekologicznej żywności”. Po raz kolejny uczniowie z mazowieckich szkół podstawowych i gimnazjów postanowili wykazać się wiedzą na temat ekologicznego rolnictwa i produktów z niego pochodzących.

więcej o: Ekologiczna żywność nie ma przed nimi tajemnic

Informacja prasowa - Nowe czarne punkty na Mazowszu

2018.06.20 10:30 , aktualizacja: 2018.06.20 11:10

Trzy w powiecie radomskim, po jednym w powiatach: siedleckim, mławskim i nowodworskim – na Mazowszu będą kolejne miejsca oznakowane tzw. czarnymi punktami wodnymi. Nowe tablice pojawią się przy rzece czy stawie, ale też przy wyrobisku pożwirowym, czyli tam gdzie dochodzi do największej liczby niebezpiecznych wypadków.

więcej o: Nowe czarne punkty na Mazowszu

Informacja prasowa - Zarząd województwa z absolutorium

2018.06.19 14:15 , aktualizacja: 2018.06.19 14:53

Podczas dzisiejszej sesji radni województwa udzielili zarządowi województwa absolutorium. W 2017 r. znacznie wzrosły dochody regionu zarówno z podatku PIT jak i CIT. Zmniejszyło się także zadłużenie Mazowsza. Na koniec roku województwo mazowieckie odnotowało nadwyżkę budżetową. Stabilną sytuację finansową regionu dostrzegła agencja ratingowa. Pozytywnie wykonanie budżetu oceniła Regionalna Izba Obrachunkowa.

więcej o: Zarząd województwa z absolutorium

Informacja prasowa - Podpisano deklarację współpracy gmin i powiatów metropolii warszawskiej

2018.06.18 15:50 , aktualizacja: 2018.06.18 16:01

Dziś podwarszawskie samorządy podpisały wielostronną deklarację współpracy gmin i powiatów na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Obszaru Metropolitalnego Warszawy. To odpowiedź na wyzwania stojące przed nowym tworem, jaki powstał w wyniku podziału statystycznego Mazowsza.

więcej o: Podpisano deklarację współpracy gmin i powiatów metropolii warszawskiej

Informacja prasowa - Blisko 280 tys. zł z UE na termomodernizację świetlicy w gminie Błonie

2018.06.18 10:25

Za kilka miesięcy mieszkańcy Błonia będą korzystać z odnowionej placówki oświatowo-sportowej działającej przy Ludowym Klubie Sportowym „OLYMP”. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma blisko 280 tys. zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz burmistrz gminy Błonie Zenon Reszka i skarbnik gminy Bogumiła Koprowska.

więcej o: Blisko 280 tys. zł z UE na termomodernizację świetlicy w gminie Błonie

Informacja prasowa - Remonty strażnic OSP. Podpisanie umów ze strażakami z subregionu płockiego oraz powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego

2018.06.15 15:40 , aktualizacja: 2018.06.15 16:15

Ruszają remonty strażnic OSP na Mazowszu. Wkrótce strażacy ochotnicy z Małej Wsi (pow. płocki) odnowią posadzki i tynki w garażach swojej strażnicy, natomiast druhowie z Gąbina (pow. płocki) wyremontują dach remizy, a w nowe drzwi i okna w budynku OSP zainwestują ochotnicy z Podlesia (pow. sierpecki). Umowy na realizację projektów z samorządowcami z powiatów płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego oraz sochaczewskiego i żyrardowskiego podpisał marszałek Adam Struzik.

więcej o: Remonty strażnic OSP. Podpisanie umów ze strażakami z subregionu płockiego oraz powiatów sochaczewskiego i żyrardowskiego

Informacja prasowa - Sejmik Senioralny na Mazowszu

2018.06.15 15:30

Polityka senioralna na Mazowszu, inicjatywy w zakresie zdrowia, sportu i rekreacji, relacje międzypokoleniowe w rodzinach i samorządzie – to główne tematy III Sejmiku Senioralnego. – Wciąż zbyt duża liczba seniorów pozostaje w domu. Trzeba znaleźć sposób, aby to zmienić poprzez ofertę zachęcającą do aktywności. Tak, by okres po zakończeniu życia zawodowego stał się źródłem satysfakcji i zadowolenia – mówi Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

więcej o: Sejmik Senioralny na Mazowszu

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.