Informacje prasowe

Informacja prasowa - Ponad 5,6 mln zł wsparcia unijnego na odnawialne źródła energii w gminie Sokołów Podlaski

2019.04.19 13:15

Gmina Sokołów Podlaski inwestuje w OZE. Już niebawem na terenie gminy pojawi się 539 tego typu instalacji. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Sokołów Podlaski Janusz Kur.

więcej o: Ponad 5,6 mln zł wsparcia unijnego na odnawialne źródła energii w gminie Sokołów Podlaski

Informacja prasowa - „Startuj z Mazowsza” – ruszył nabór dla startupów!

2019.04.18 10:35 , aktualizacja: 2019.04.18 10:43

Nabór dla kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców z Mazowsza rozpoczęty. Samorząd województwa mazowieckiego już po raz drugi inspiruje młode firmy wspierając mazowieckie startupy. Jeśli masz ciekawe rozwiązanie technologiczne, rozwijasz swój startup i możesz pochwalić się innowacyjnymi produktami i usługami, zawalcz o nagrody finansowe o łącznej wartości 60 tys. zł. Nabór trwa do 31 maja br.

więcej o: „Startuj z Mazowsza” – ruszył nabór dla startupów!

Informacja prasowa - 18,3 mln zł z budżetu Mazowsza dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury

2019.04.16 14:45 , aktualizacja: 2019.04.16 15:02

Podczas dzisiejszych obrad sejmiku, radni województwa mazowieckiego zdecydowali o przyznaniu dodatkowego wsparcia finansowego dla szpitali i instytucji kultury. – Po raz kolejny w tym roku, przeznaczamy środki na modernizacje i zakup wyposażenia dla naszych placówek. Potrzeby jak zawsze są ogromne. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że dzięki stabilnej sytuacji finansowej możemy wspierać nasze szpitale i instytucje kultury – podkreślił marszałek Adam Struzik.

więcej o: 18,3 mln zł z budżetu Mazowsza dla mazowieckich szpitali i instytucji kultury

Informacja prasowa - 5 mln zł z budżetu Mazowsza dla działkowców

2019.04.15 14:55 , aktualizacja: 2019.04.15 15:02

W tym roku po raz pierwszy samorząd województwa mazowieckiego uruchomił nowy program wsparcia dla działkowców. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców można ubiegać się o wsparcie na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej. W puli jest 5 mln zł. Nabór trwa do 31 maja br.

więcej o: 5 mln zł z budżetu Mazowsza dla działkowców

Informacja prasowa - Nowoczesny oddział i wyremontowane gabinety w ciechanowskim szpitalu

2019.04.12 14:30

Dobiegła końca modernizacja oddziału onkologiczno-hematologicznego oraz gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także zakładu pomocy doraźnej. Przyjazne wnętrza, nowoczesny sprzęt medyczny i wyspecjalizowana kadra zapewni mieszkańcom subregionu ciechanowskiego opiekę na najwyższym poziomie. W uroczystym otwarciu udział wzięli marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu Mazowsza.

więcej o: Nowoczesny oddział i wyremontowane gabinety w ciechanowskim szpitalu

Informacja prasowa - Starostwo i urząd marszałkowski pod jednym adresem

2019.04.12 14:20

Ciechanów wzbogaci się o nowoczesny, reprezentacyjny, energooszczędny i przyjazny mieszkańcom budynek. Taka ma być bowiem nowa, wspólna siedziba starostwa i instytucji samorządu województwa mazowieckiego. Dziś porozumienie w tej sprawie podpisał marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk i starosta ciechanowska Joanna Potocka-Rak i wicestarosta Stanisław Kęsik.

więcej o: Starostwo i urząd marszałkowski pod jednym adresem

Informacja prasowa - 5 mln zł z budżetu Mazowsza na ochronę powietrza!

2019.04.10 12:55

Samorząd Mazowsza po raz pierwszy uruchamia program wspierający działania sprzyjające ochronie powietrza – „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019”. W puli jest 5 mln zł. Zgłoszenia będzie można składać do 15 maja br.

więcej o: 5 mln zł z budżetu Mazowsza na ochronę powietrza!

Informacja prasowa - Mazowsze wspiera strażaków

2019.04.09 13:45

Druhowie z Mazowsza są zaangażowani, świetnie przeszkoleni, ale także coraz lepiej wyposażeni. Praca strażaków wymaga jednak nieustającego wsparcia, dlatego potrzebny jest nie tylko nowoczesny sprzęt, ale też solidna baza. Dzięki środkom z budżetu województwa możliwy będzie zakup nowych wozów strażackich i ubrań ochronnych oraz remonty strażnic. Nabór trwa do 26 kwietnia br.

więcej o: Mazowsze wspiera strażaków

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.