Aktualności

Transport głównym tematem w Birindisi

2017.06.19 13:05 , aktualizacja: 2017.06.19 13:28
Autor: Katarzyna Mańska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Na pierwszym planie Statek o nazwie NAVIOS SAGITTARIUS i dźwig przeładunkowy Port Brindisi, fot....

Marszałek Adam Struzik uczestniczył w wyjazdowym posiedzeniu Grupy Europejskiej Partii Ludowej w Europejskim Komitecie Regionów. Gospodarzem spotkania było włoskie miasto Brindisi. Rozmowy dotyczyły tworzenia terytorialnej transeuropejskiej sieci transportowej w miastach i regionach.

 

W teorii…

Uczestnicy spotkania rozmawiali o zaletach Europejskiej Strategii Transportowej. Zaprezentowano najlepsze praktyki w obszarze wspierania publicznych i prywatnych inwestycji w infrastrukturę, które mogą przynieść pozytywne efekty na rynku pracy. Przedstawiciele EPL dyskutowali również o tym, jak zachęcać do większej synchronizacji między różnymi instrumentami finansowymi i wkładami ze źródeł ponadnarodowych, krajowych, regionalnych i lokalnych, a także partnerstw publiczno-prywatnych.

 

Na zakończenie obrad członkowie EPL przyjęli deklarację, w której podkreślili, że planowanie, rozwój i eksploatacja transeuropejskich sieci transportowych (TEN-T) odgrywa ogromną rolę w osiąganiu najważniejszych celów Unii Europejskiej określonych w strategii „Europa 2020”, białej księdze w sprawie transportu 2011 oraz 10 priorytetach Komisji Junckera. Zaznaczyli także, że cele te można osiągnąć jedynie dzięki zastosowaniu podejścia oddolnego, wielopoziomowego sprawowania rządów i pomocniczości, z udziałem wszystkich szczebli administracji współpracujących na zasadzie partnerstwa.

 

… i praktyce

Uczestnicy spotkania zwiedzili także port w Brindisi, który od wieków był centrum handlu z Grecją i wschodem, a dziś jest portem turystycznym, handlowym, przemysłowym, przeładunkowym, jednym z najważniejszych na Morzu Adriatyckim.

 

 

Pliki do pobrania

Rozmiar: 103 kB, Liczba pobrań: 20
Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Dorota Łucja Cichocka
Data modyfikacji: 2017.06.19 13:28
Modyfikował: Dorota Łucja Cichocka
Wersja: 3(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Dorota Łucja Cichocka 2017.06.19 13:28 edycja 3
Dorota Łucja Cichocka 2017.06.19 13:23 edycja 2
Dorota Łucja Cichocka 2017.06.19 13:22 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 132

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.