Komunikaty

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 718 na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 580 w m. Borzęcin Duży do węzła autostrady A2 „Pruszków”

2017.05.15 15:40

Autor: MZDW, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Informacja Zarządu Województwa Mazowieckiego o planowanej inwestycji drogowej oraz możliwości zgłaszania zainteresowania udostępnieniem kanału technologicznego.

Zarząd Województwa Mazowieckiego – zarządca dróg wojewódzkich na terenie województwa mazowieckiego – na podstawie art. 39 ust. 6a ustawy z 21 marca 1985r o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1440 z późn. zm.) informuje, że przygotowywane jest zadanie inwestycyjne:
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 718 na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 580 w m. Borzęcin Duży do węzła autostrady A2 „Pruszków” (na terenie gmin: Stare Babice, Ożarów Mazowiecki (powiat warszawski zachodni), Brwinów oraz Pruszków (powiat pruszkowski).

W ramach inwestycji może powstać obowiązek wybudowania w pasie drogowym kanału technologicznego, o ile w ciągu 60 dni od daty umieszczenia niniejszej informacji na stronie internetowej, zgłosi się podmiot zainteresowany udostępnieniem takiego kanału.


Kanał udostępniany jest na zasadach uregulowanych w art. 39 ustawy o drogach publicznych. Zgodnie z przywołanym dokumentem, kanał technologiczny to ciąg osłonowych elementów obudowy, studni kablowych oraz innych obiektów lub urządzeń służących umieszczeniu lub eksploatacji :

  1. urządzeń infrastruktury technicznej związanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego,

  2. linii telekomunikacyjnych wraz z zasilaniem oraz linii elektroenergetycznych, niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego.
     

Osoby zainteresowane prosimy o kierowanie zgłoszeń w formie pisemnej na adres:

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich
00-048 Warszawa, ul. Mazowiecka 14

 

Wobec podmiotu, który zgłosi zainteresowanie udostępnieniem przez zarządcę drogi kanału technologicznego, a następnie po jego wybudowaniu nie złoży wniosku o udostępnienie kanału technologicznego, zastosowanie mają przepisy ustawy z dnia 21 marca 1985r o drogach publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1440 z późn. zm.).

 

Podmiot udostępniający informację: UMWM
Wytworzył/Odpowiada: Dorota Łucja Cichocka
Wersja: 1(sprawdź historię zmian)
Użytkownik Data Akcja Wersja
Dorota Łucja Cichocka 2017.05.15 15:44 dodanie 1

Liczba wyświetleń: 79

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.